Obrazek nagłówkowy

Zaproszenie do udziału w webinarium „Zarządzanie ryzykiem walutowym w czasie dużej zmienności kursów walut”

10.02.2023 | Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej wraz z Niezależnym Domem Maklerskim zapraszają do udziału w webinarium organizowanym w ramach Świętokrzyskiego Klubu Eksportera pn. Zarządzanie ryzykiem walutowym w czasie dużej zmienności kursów walut”.  Webinarium odbędzie się w dniu 14 marca 2023, w godzinach 11:00- 13:00.

Każda firma prowadząca działalność gospodarczą na rynkach zagranicznych (import/eksport) narażona jest na ryzyko walutowe. Aby zneutralizować takie ryzyko, należy w prawidłowy sposób zarządzać pozycją walutową. W czasie webinaru, prowadzący podzieli się ze słuchaczami swoim 25-letnim doświadczeniem w tym zakresie, skupiając się na ważnym elemencie procesu zarządzania ryzykiem jakim jest optymalny wybór momentu do przeprowadzenia transakcji wymiany waluty oraz transakcji zabezpieczającej ryzyko kursowe.
Uczestnicy webinaru dowiedzą się także co to jest wskaźnik Stochastic (wskaźnik analizy technicznej wykresów) i jak używać tego wskaźnika do optymalizowania momentu zawarcia zaplanowanych transakcji walutowych.

Program webinaru:

1. Przegląd bieżącej sytuacji na rynku walutowym: EUR/PLN oraz USD/PLN.
a) Prognozy kursów walut
b) Cykliczność oraz sezonowość kursów walut
c) Zalecania oraz plan działań dla importerów i eksporterów
2. Edukacja – Stochastic – wskaźnik analizy technicznej pomocny w wyborze momentu do przeprowadzenia zaplanowanych transakcji wymiany walut.

Webinarium poprowadzi Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista w Niezależnym Domu Maklerskim S.A. Z rynkami finansowymi związany od 30 lat. Pierwsze swoje inwestycje na rynku kapitałowym przeprowadzał w 1992 roku. Z rynkiem walutowym związany od 25 lat. W latach 1996-1999 był szefem zespołu zarządzania ryzykiem rynkowym w Pomorskim Banku Kredytowym S.A. ze Szczecina. Równolegle od 1994 roku do 2001 był pracownikiem naukowym w Katedrze Ekonometrii i Statystyki na Uniwersytecie Szczecińskiem  – Wydział Ekonomii. Jako pracownik naukowy zajmował się badaniami rynków finansowych z wykorzystaniem narzędzi matematycznych i statystycznych. Od 25 lat pomaga importerom oraz eksporterom w profesjonalny sposób zarządzać ryzykiem walutowym.

Zgłoszenia udziału w webinarium prosimy przesyłać do dnia 13 marca 2023 poprzez formularz online
WYPEŁNIJ FORMULARZ>>>  
Uczestnicy, którzy zgłoszą chęć udziału w webinarium otrzymają na podany adres mailowy link do webinarium online.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.