Obrazek nagłówkowy

Webinar: Podatek od śladu węglowego (CBAM) – nowe wyzwanie dla importerów – 19 stycznia

05.01.2023 | Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie
webinar-slad-weglowy-fb

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. Podatek od śladu węglowego (CBAM) – nowe wyzwanie dla importerów”, który odbędzie się w dniu 19 stycznia 2023 r. od godz. 11.00.

Webinar jest adresowany dla wszystkich podmiotów dokonujących importu do UE takich towarów jak m.in. nawozy, cement, produkty stalowe i aluminiowe, a także wybrane chemikalia.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się o rewolucyjnych zmianach w zakresie obowiązków formalnych i zobowiązań finansowych, jakie czekają ich w związku z wprowadzeniem podatku od śladu węglowego. Pierwsze obowiązki mają wejść w życie jeszcze w 2023 r.

Webinar poprowadzą:
Magdalena Chmielewska-Cholewa
Doradca podatkowy, Partner w KDCP Rutkowski i Wspólnicy
Doświadczony doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie ceł, VAT i akcyzy. W KDCP odpowiedzialna za obszar celny i VAT.
Doradca ws celnych, VAT i akcyzowych dla największych polskich i zagranicznych spółek zaangażowanych w krajowy i międzynarodowy obrót towarami. Autorka licznych publikacji dotyczących ceł, VAT i akcyzy. Prelegentka na konferencjach naukowych i branżowych.

Aleksandra Andrzejewska
Doradca podatkowy, Manager w KDCP Rutkowski i Wspólnicy
Doradca podatkowy z kilkuletnim doświadczeniem w obszarze VAT, akcyzy i ceł. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z  międzynarodowym obrotem towarowym.
W przeszłości pracowała w EY. Jest autorką i współautorką wielu publikacji w prasie branżowej.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

Więcej informacji i rejestracja na stronie IPH w Krakowie.