Obrazek nagłówkowy

Szkolenie: Zarządzanie ryzykiem walutowym – 10 marca

27.02.2023 | Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie
Zarzdzanie-ryzykiem-walutowym-na-fb

Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym stacjonarnym szkoleniu pt. „Zarządzanie ryzykiem walutowym”, które odbędzie się w dniu 10 marca 2023 r. w godz. 9.00 – 16.00.

Szkolenie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

Adresowane głównie do dyrektorów finansowych, ich zastępców; jak również do właścicieli firm, członków rad nadzorczych, członków zarządu odpowiedzialnych za sprawy finansowe w firmie; do osób, które osobiście przeprowadzają transakcje wymiany walut w swoich firmach (sprzedaż waluty z eksportu oraz zakup waluty na płatności importowe) lub do osób nadzorujących takie transakcje wymiany walut.

Jeśli olbrzymie wahania kursów walut, jakie widzimy w ostatnim czasie, sprawiają Państwu kłopoty (pogarszają się marże handlowe, trudniej zaplanować budżet kosztów i przychodów); jeżeli te wahania powodują ujemne różnice kursowe, ujemny bilans finansowy firmy, przez co ponosicie Państwo straty to Niezależny Dom Maklerski powie jak sobie z tym radzić podczas szkolenia, które będzie przeprowadzone przez eksperta rynku walutowego:

Głównego Ekonomistę NDM S.A. Pana Jacka Maliszewskiego, autora książki „Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego – Poradnik Praktyczny”.

Skrócony program szkolenia:

 1. Prognozy kursów walut.
 2. Proces zarządzania ryzykiem walutowym
 3. Otwarta pozycja walutowa.
 4. Zdarzenia gospodarcze wywołujące ryzyko walutowe.
 5. Instrumenty finansowe pomocne w zarządzaniu ryzykiem walutowym.
 6. Rodzaje ryzyka walutowego.
 7. Metody i strategie zarządzania ryzykiem walutowym.
 8. Ryzyko księgowe versus ryzyko kasowe.

Dlaczego warto przyjść na szkolenie:

 1. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.
 2. Każda firma, zależna od poziomów kursów walutowych, narażona jest na straty- nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu, ale także z powodu źle przeprowadzonego procesu zabezpieczeń. My powiemy jak sobie z tym radzić.
 3. Brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją; na szkoleniu przekażemy wiedzę jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje.
 4. Ryzyko walutowe należy zabezpieczać; ważne jednak, aby robić to dobrze. Na szkoleniu przekażemy praktyczne przykłady zabezpieczeń przed tym ryzykiem; pokażemy liczne spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym; pokażemy jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne.

Miejsce szkolenia: siedziba Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, 31-019 Kraków, ul. Floriańska 3.

Termin i czas trwania: 10 marca 2023 r., godz. 9.00 – 16.00.
Dodatkowe informacje: Organizator zapewnia Uczestnikom lunch oraz ciągłą przerwę kawową.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

 

Program i rejestracja na stronie IPH w Krakowie<<<