Obrazek nagłówkowy

Szkolenie: „Zabezpieczanie ryzyka walutowego w firmie” – 4-5 kwietnia

13.03.2024 | Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie
Grafika szkolenie "zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie"

IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 2-dniowym bezpłatnym szkoleniu pt. „Zabezpieczanie ryzyka walutowego w firmie”, które odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w siedzibie IPH w Krakowie, ul. Floriańska 3.

Jeśli olbrzymie wahania kursów walut, jakie widzimy w ostatnim czasie, sprawiają Państwu problemy.
Jeśli na skutek tychże wahań pogarszają się Państwa marże handlowe, trudniej jest Wam zaplanować budżet kosztów i przychodów dla zagranicznych kontraktów handlowych.
Jeżeli wahania notowań walut powodują ujemne różnice kursowe w Państwa bilansach …
… To znak, że należy wziąć udział w 2-dniowym szkoleniu:
„Zabezpieczanie ryzyka walutowego w firmie”.

Szkolenie to poprowadzą eksperci rynku walutowego:
– Jacek Maliszewski – Dyrektor ds. Rynków Finansowych w Domu Maklerskim AFS, autor książki „Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego – Poradnik Praktyczny”.
– Łukasz Leszczyński – Zarządzający Ryzykiem Finansowym w Domu Maklerskim AFS.

Prowadzący szkolenie pokażą same praktyczne (z życia wzięte) przykłady działań zabezpieczających ryzyko walutowe z ostatnich 25 lat. Mało teorii, dużo praktyki. Pokażą swoje metody od „kuchni”, wypracowane na przestrzeni 25 lat działalności na rynku walutowym . Sporo opowiedzą na temat bieżącej sytuacji na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN. Przekażą informacje na temat rachunkowości zabezpieczeń oraz omówią metody księgowego oraz kasowego zarządzania ryzykiem walutowym.

 

Grupa docelowa:
Szkolenie jest adresowane dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

Adresowane głównie do osób, które osobiście przeprowadzają transakcje wymiany walut w swoich firmach (sprzedaż waluty z eksportu oraz zakup waluty na płatności importowe) lub do osób nadzorujących takie transakcje wymiany walut.

Dla takich osób szkolenie będzie bardzo praktyczne i konkretne.

W mniejszym stopniu korzyści z seminarium uzyskają osoby zajmujące się kwestiami księgowymi oraz kwestiami handlowymi w firmie. Niemniej jednak osoby takie, także dowiedzą się sporo interesujących informacji.

 

Dlaczego warto przyjść na szkolenie:

  1. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.
  1. Każda firma działająca na międzynarodowym rynku handlowym, narażona jest na straty nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu ryzyka kursowego, ale także z powodu źle przeprowadzonego procesu zabezpieczeń. My powiemy jak sobie z tym radzić.
  1. Brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją. Na szkoleniu przekażemy wiedzę jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego bez narażania się na niepotrzebne spekulacje.
  1. Ryzyko walutowe należy zabezpieczać. Ważne jednak, aby robić to prawidłowo, z użyciem bezpiecznych instrumentów finansowych. Na szkoleniu przekażemy praktyczne przykłady zabezpieczeń takiego ryzyka. Pokażemy liczne spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym. Pokażemy jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne. Pokażemy także jak odróżnić toksyczne instrumenty finansowe, które co jakiś czas trafiają na polski rynek.

Dzięki szkoleniu będziecie Państwo wiedzieli kiedy kupić/sprzedać walutę tak, aby transakcja taka została przeprowadzona w optymalnym momencie. Czyli tak aby importer kupował walutę podczas lokalnych dołków, a eksporter sprzedawał walutę podczas lokalnych szczytów kursów walut.

 

Miejsce szkolenia:
siedziba Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, 31-019 Kraków, ul. Floriańska 3.

Termin i czas trwania:
4 kwietnia 2024 r., godz. 9.00 – 16.00
oraz
5 kwietnia 2024 r. w godz. 9.00 – 15.30.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

 

Program i rejestracja na stronie IPH w Krakowie.