Obrazek nagłówkowy

Success story- Zakład Wyrobów Metalowych EMIZET
Sp. z o.o.

15.12.2023

Zakład Wyrobów Metalowych EMIZET sp. z o.o. specjalizuje się w obróbce metali i od lat współpracuje z uznanymi w Unii Europejskiej producentami maszyn, urządzeń oraz konstrukcji. EMIZET produkuje elementy i podzespoły w wykonaniu jednostkowym (w tym prototypy) oraz w seriach produkcyjnych wg harmonogramów dostaw uzgodnionych z klientem. Firma posiada również własną flotę transportową co pozwala jej dostarczyć zamówione elementy w dogodnym dla klienta terminie.

Dyrektor Zakładu zwrócił się w połowie 2023 roku do ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach z zapytaniem o możliwość wsparcia eksperckiego w zdiagnozowaniu potrzeb rozwojowych firmy w zakresie cyfryzacji wybranych procesów biznesowych.

Eksperci ośrodka sieci EEN przeanalizowali stan obecny oraz przeprowadzili wstępne badanie dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa, a także nakreślili plan akceleracji procesu transformacji cyfrowej w wybranych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dodatkowo, konsultanci sieci EEN przestudiowali i przygotowali zestawienie dostępnych dla firmy źródeł finansowania wdrożenia planu akceleracji procesu cyfryzacji.

Doradztwo świadczone przez konsultantów ośrodka, dopasowane do specyfiki firmy, było ważnym elementem budowy strategii cyfryzacji i automatyzacji przedsiębiorstwa.

Rekomendacje przekazane firmie przez ekspertów ośrodka zostały wysoko ocenione przez kadrę zarządzająca firmy EMIZET. Ich wdrażanie krok po kroku pozwala firmie zaoszczędzić koszty, zoptymalizować procesy i pozyskać nowe rynki zbytu.