Obrazek nagłówkowy

Projekt Urzędu Patentowego RP – „Własność intelektualna w Twojej firmie”

25.03.2022 | Politechnika Krakowska Centrum Transferu Technologii

Do końca sierpnia można składać wnioski do Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach pilotażowego projektu „Własność intelektualna w Twojej firmie”. W ramach projektu można skorzystać z nowej dofinansowanej usługi, polegającej na identyfikacji własności intelektualnej w firmie, a następnie doradztwie jak ochronić te niematerialne dobra firmy.

Projekt skierowany jest do polskich firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Dofinansowanie unijne można uzyskać na pokrycie 90% lub 95% kosztów usługi identyfikacji własności intelektualnej świadczonej w ramach projektu. Koszt usługi uzależniony jest od oferty złożonej przez Wykonawcę, z czego dofinansowane jest 95% (w przypadku mikro przedsiębiorstw) lub 90% (w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw) kosztów usługi.

W ramach projektu przedsiębiorca może skorzystać z usługi identyfikacji własności intelektualnej, która świadczona jest w siedzibie firmy lub on-line (w zależności od preferencji przedsiębiorcy). Usługę realizują regionalni wykonawcy – eksperci z zakresu ochrony własności intelektualnej, doświadczeni w pracy z biznesem. Na koniec usługi przedsiębiorca otrzymuje raport zawierający rekomendacje „szyte na miarę” w zakresie ochrony własności intelektualnej swojej firmy.
Z raportu dowie się:

  • jak chronić swoją własność intelektualną, czyli np. logo, tajemnicę przedsiębiorstwa, wynalazki, projekty wzornicze itp.;
  • jak uzyskać patent, jak korzystać z praw autorskich, jak konstruować umowy z pracownikami zatrudnionymi w firmie;
  • jakie korzyści może czerpać z ochrony własności intelektualnej w celu zwiększenia konkurencyjności swojej firmy.

Projekt „Własność intelektualna w Twojej firmie” współfinansowany jest z Funduszy Europejskich i realizowany w ramach Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, działanie 2.6 „Projekt pozakonkursowy Urzędu Patentowego RP”

Szczegóły dostępne są na stronie: https://uprp.gov.pl/pl/wlasnosc-intelektualna-w-twojej-firmie/o-projekcie?fbclid=IwAR13hQzy70daeNvZTj6FiuLCgw-HLgc2Fp47AMT6GlxDup7GAC2BIhHB5mc

Zapraszamy również do kontaktu z konsultantem Enterprise Europe Network:
☎️ 12 628 25 28
e-mail: enterprise@transfer.edu.pl