Obrazek nagłówkowy

Platforma GovTech Polska

27.10.2022 | Fundusz Górnośląski S.A.

Platforma Konkursowa GovTech przez cały rok łączy sektor publiczny z innowacyjnymi pomysłami przedsiębiorców.

Obecnie sektor publiczny może zgłaszać swoje wyzwania przez cały rok, w przeciwieństwie do poprzedniego rozwiązania edycyjnego wyzwań.

GovTech Polska wykorzystuje formułę konkursową, by zaprosić do współpracy zarówno podmioty publiczne, przedsiębiorców, jak i samych obywateli. Centralnym podmiotem jest sektor publiczny, który zgłasza wyzwania i poszukuje nowoczesnych sposobów na ich rozwiązanie.

Wyzwania zgłaszane są poprzez Platformę Konkursową konkursy.govtech.gov.pl. Firmy i obywatele mają możliwość założenia konta na platformie, wzięcia udziału w konkursie oraz zrealizowania wyzwania wagi państwowej.

Do wyzwań sektora publicznego z ostatnich lat na Platformie zaliczają się:

  • System identyfikacji tankowanych pojazdów dla użytkowników aplikacji mFlota dla PKN Orlen
  • System klasyfikowania zgłoszeń o udzielenie ochrony dla wynalazków i wzorów użytkowych dla Urzędu Patentowego
  • Platforma prezentująca atrakcyjność inwestycyjną na obszarach białych plam w dostępie do Internetu dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Wśród instytucji sektora publicznego, które wdrożyły już swoje innowacyjne rozwiązania dzięki konkursom GovTech Polska są między innymi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Miasto Świdnik.

Zapraszamy do odwiedzenia platformy GovTech >>>

Źródło: https://www.gov.pl/ >>>