Obrazek nagłówkowy

Objazdowa wystawa Single Market Tour w całej UE upamiętnia 30. rocznicę Jednolitego Rynku – 14 maja br. zawitała na rynek w Katowicach

17.05.2024 | Fundusz Górnośląski S.A.

Objazdowa wystawa, zwana Single Market Tour, to obejmujące wiele krajów wydarzenie poświęcone obchodom 30. rocznicy powstania europejskiego Jednolitego Rynku. Swoją podróż rozpoczęła w 2023 r. od wizyt w 7 państwach członkowskich UE (Włochy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Hiszpania i Francja), a następnie w 2024 r. odwiedziła 6 krajów (Grecja, Włochy, Chorwacja, Słowenia, Austria i Niemcy). Celem organizowania wystawy jest nawiązanie kontaktu z ludźmi z różnych środowisk i pokazanie codziennych korzyści płynących z Jednolitego Rynku. W tym roku wystawa zaliczy swoje przystanki w Niemczech Luksemburgu, Holandii, Belgii, Słowacji, Czechach, Polsce, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, na Łotwie i Litwie.

14 maja na stoisku można było spotkać również lokalnych konsultantów sieci Enterprise Europe Network (EEN). Koordynatorem Sieci EEN w Polsce jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Była to idealna okazja do poznania całego katalogu bezpłatnych usług sieci skierowanych do firm z sektora MŚP – od pomocy w internacjonalizacji po cyfryzację, zrównoważony rozwój i dostęp do finansowania z Programów Ramowych oraz Funduszy UE.

Więcej o wystawie oraz dokonaniach Jednolitego Rynku przeczytasz na oficjalne stronie Komisji Europejskiej.