Enterprise Europe Network Polska Południowa

Polsko-brytyjska współpraca w zakresie sprzętu ortopedycznego i akcesoriów medycznych

Polsko-brytyjska współpraca w zakresie sprzętu ortopedycznego i akcesoriów medycznych

Wystarczył rok, by firma Reh4Mat dzięki pośrednictwu ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła zainteresowane kontraktem firmy w Wielkiej Brytanii.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, polska firma nawiązała międzynarodową współpracę z firmą z Wielkiej Brytanii w zakresie dystrybucji sprzętu ortopedycznego i akcesoriów medycznych. Dzięki współpracy i wymianie informacji między ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz brytyjskim Enterprise Europe Network – Oxford Innovation Services Limited nawiązana została długoterminowa współpraca między polskim producentem sprzętu ortopedycznego a brytyjskim dystrybutorem.

Polski producent sprzętu medycznego zgłosił się do ośrodka Enterprise Europe Network w celu poszukiwania nowych możliwości rozwoju swojej firmy w oparciu o współpracę międzynarodową. Firma regularnie otrzymywała oferty firm zagranicznych działających w branży medycznej w celu znalezienia odpowiedniego partnera biznesowego, który byłby zainteresowany produktami polskiego producenta.

Wsparcie, jakie oferuje biznesowi Enterprise Europe Network, jest bardzo dobrze przemyślane -stwierdza właściciel firmy. - Podoba mi się sposób kojarzenia firm, pilnowanie, by na początkowym etapie ten kontakt ułatwiać. Jeśli wyślemy zapytanie do konkretnej firmy i z jej strony nie ma odpowiedzi, ludzie z ośrodka EEN interweniują, znów kontaktując się z tą firmą i ustalając, skąd się wzięła zwłoka. Takie działania dopingują do rozwijania międzynarodowych kontaktów. Ogromną wartością jest także to, że nie szuka się parterów zagranicznych w ciemno, jest pośrednik, który dba, by po drugiej stronie była firma prawdziwa, z konkretną ofertą, a nie jakaś wydmuszka. Korzystamy także z innych usług ośrodka Enterprise Europe Network przy WSIiZ w Rzeszowie. Zorganizowane przez ich szkolenie z pozyskiwania klientów na rynkach zagranicznych było jednym z lepszych, w jakich mieliśmy okazję uczestniczyć. Podoba mi się ten projekt i uważam, że prowadzony jest na wysokim poziomie. Przedsiębiorcy mogą na tym naprawdę skorzystać – mówi właściciel firmy.

Konsorcjum Enterprise Europe Network Polska Południowa

śląskie

Województwo

świętokrzyskie

Województwo

małopolskie

Województwo

podkarpackie

Województwo

Enterprise Europe Network Polska Południowa © 2016