Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Jakości Życia znalazł partnera do projektu „Green Innovation Governance” w ramach programu Baltic Sea Region.
Podkarpacki Klaster Jakości Życia „Kraina Podkarpacie”, który wraz z partnerami ze Szwecji oraz Litwy, podjął się stworzenia aplikacji projektowej w ramach programu Baltic Sea Region, w celu uzupełnienia składu konsorcjum zwrócił się do ośrodka Enterprise Europe Network z prośbą o pomoc.
Klaster został założony w 2012 roku w celu skoordynowania działań na rzecz rozwoju sektora Jakości Życia w Polsce południowo-wschodniej. Podejmuje on szereg działań dążących do realizacji założeń w trzech kluczowych sektorach jakości życia, takich jak: zrównoważona turystyka, zdrowie oraz eko-technologie. Jednym z działań podejmowanych w ramach działalności jest realizacja projektów w obszarach związanych z poprawą jakości życia.
W celu intensyfikacji poszukiwań partnera do projektu, konsultanci Enterprise Europe Network wykorzystali wewnętrzną możliwość wymiany zapytań i informacji. Na forum została zamieszczona informacja dotycząca potrzeb Klastra, zawierająca szczegóły i wytyczne projektu oraz oczekiwania w stosunku do potencjalnego partnera. Ponadto za pośrednictwem wiadomości bezpośrednich zostały rozesłane zapytania do ośrodków z poszczególnych państw.
Dzięki współpracy z ośrodkami Enterprise Europe Network z Ukrainy, Rosji, Litwy, Mołdawii i Łotwy, informacja o poszukiwanym partnerze trafiła do wielu instytucji oraz firm. Wszelkie informacje przekazywane były osobie, która ze strony Klastra odpowiedzialna była za kontakty.
Podczas całego procesu ustalania i wyboru partnera do współpracy przy projekcie, ośrodek Enterprise Europe Network był w kontakcie z Klastrem oraz innymi ośrodkami EEN.
Po analizie propozycji członkowie konsorcjum, w tym Klaster Jakości Życia, podjęli decyzję co do wyboru partnera, którym został Instytut Fizyki przy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy.