Obrazek nagłówkowy

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW) 2023

19.06.2023 | Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach

W dniach 20– 22 czerwca br. Komisja Europejska organizuje największe coroczne wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie, pod nazwą Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW).

W tym roku, wszystkie wydarzenia w ramach EUSEW odbędą się w hybrydowej formie, zarówno stacjonarnie jak i online.

Tegoroczna edycja jest realizowana pod hasłem: „Przyspieszenie przejścia na czystą energię – w kierunku niższych rachunków i większych umiejętności”

Najważniejsze wydarzenia organizowane podczas EUSEW to:

  • Konferencja otwierająca, która skupi się na kwestiach zrównoważonej energii i omówi nowe kierunki rozwoju polityki, najlepsze praktyki i pomysły na zrównoważoną energię w kierunku niższych rachunków i większych umiejętności,
  • uroczystość wręczenia nagród EUSEW, które doceniają osoby i projekty za ich innowacyjność i wysiłki w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii
  • czwarty Europejski Dzień Energii Młodzieży, którego ideą jest aby dać młodym ludziom w wieku 18-34 lata możliwość podzielenia się swoją wizją przyszłości energetycznej Europy
  • spotkania kooperacyjne 1: 1,
  • stoiska i inne działania sieciujące.

Przez cały czerwiec jest także możliwość udziału w wydarzeniach online organizowanych przez instytucje i organizacje z całej Europy.

Sesje organizowane przez Komisję Europejską koncentrują się na kwestiach związanych ze zrównoważoną energią, nowymi celami polityki UE w obrębie zrównoważonego wzrostu i gospodarki obiegu zamkniętego, najlepszych praktyk i pomysłów dotyczących zrównoważonej energii.

Podmioty z całej Europy mają także możliwość włączenia się w EUSEW jako organizator na wiele różnych sposobów, m.in. poprzez organizację konferencji/warsztatu/stoiska promocyjnego/zgłaszając swój projekt do nagrody EUSEW itp. Szczegóły dostępne są na stronie wydarzenia.

Strona internetowa inicjatywy Komisji Europejskiej EUSEW: https://interactive.eusew.eu/