Obrazek nagłówkowy

Cykl spotkań on-line nt. ram cyberbezpieczeństwa „Droga do NIS2”

24.04.2024 | Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Współpracujący z siecią Enterprise Europe Network Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa zaprasza regionalne przedsiębiorstwa na cykl spotkań on-line „Droga do NIS2”,  podczas których eksperci przybliżą zagadnienia poruszone w dyrektywie NIS2. Dyrektywa ta to przyjęty 16 stycznia 2023 r. dokument w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium UE, modernizujący ramy prawne tak, aby odpowiadały na najbardziej aktualne wyzwania. Według szacunkowych danych obejmie ponad 6000 podmiotów, działających w 18 sektorach gospodarki w Polsce. Termin jej implementacji upływa 17 października 2024 r.

 

Zagadnienia omawiane podczas najbliższego spotkania 8 maja, w godzinach 10:00-11:15 to:
„Dobre praktyki działu IT w perspektywie norm i procedur bezpieczeństwa (NIS2, ISO27001) – czyli jak informatycy i admini mogą poradzić sobie z przepisami”.

 

Zapisać się na nie można przez stronę klastra: https://cybermadeinpoland.pl/droga-do-nis2/, zaś pełny harmonogram spotkań, które za wyjątkiem letniej przerwy wakacyjnej odbywać się będą co tydzień aż do 16 października znaleźć można tutaj.